Зоряні скупчення і туманності в межах 10 000 світлових років

Ця мапа демонструє головні зоряні скупчення і туманності в межах 10 000 світлових років. Вона орієнтована так,ніби ми дивимось згори на галактичну площину із Сонцем у центрі мапи. Майже всі з найвідоміших зоряних скупчень і туманностей позначені на цій схемі. Через присутність міжзоряних хмар пилу і газу в Галактиці дуже важко щось побачити далі цієї відстані в напрямку галактичної площини.

Галактика в межах 20 000  світлових років

Нижче наведена мапа,на якій зображено  найближчу частину Галактики в межах 20 000 світлових років від Сонця. На ній відмічені позиції 4706 об’єктів,які знаходяться переважно у спіральних рукавах Галактики. В основному це туманності,молоді зоряні скупчення і молоді,яскраві,масивні зірки. Позначками помічені :

Білі крапки      : 2329 зір великої світності

 

Жовті крапки   : 421 цефеїда

 

Блакитні кола : 306 розсіяних зоряних скупчень молодших за 100 млн  років

 

Жовті кола       : 88  ОВ асоціацій

 

Червоні кола    : 1562 молекулярні хмари

Молекулярні хмари (відмічені червоним ) це туманності різних типів,у яких народжуються зірки. Вони єдиний клас об’єктів,які легко можуть бути виявлені на відстанях більших за 10 000 світлових років за допомогою інфрачервоних та радіотелескопів. Відстані до молекулярних хмар можна оцінити шляхом зіставлення їх виміряних швидкостей на ротаційній моделі Чумацького Шляху. Це не досить точно,тому важко виявити чітку структуру спіральних рукавів,особливо у внутрішній частині Галактики.