Всесвіт в межах 500 000 світлових років

Супутники Галактики

* Кількість великих галактик в межах 500 000 світлових років = 1

* Кількість карликових галактик в межах 500 000 світлових років = 12

* Кількість зірок в межах 500 000 світлових років = 225 000 000 000

ПРО МАПУ

Чумацький шлях оточений декількома карликовими галактиками, які, як правило, містять кілька десятків мільйонів зірок, що є незначним у порівнянні з кількістю зірок у самому Чумацькому Шляху. Ця мапа показує найближчі карликові галактики, всі вони гравітаційно пов’язані з Чумацьким Шляхом, витрачаючи мільярди років на один оберт навколо нього.

Супутники Галактики

Карлик Стрільця 

 

Знаходячись на протилежному боці нашої галактики, цей карлик був виявлений зовсім недавно, у 1994 році. Він повільно розривається на частини нашою Галактикою.

Велика Ведмедиця II 

 

Ця галактика була відкрита у 2006 році. Це  одна з найменших і найслабших відомих галактик, і вона недостатньо яскрава, щоб проявитись на звичайній фотографії.

Велика Магелланова Хмара   

 

Найбільша із галактик-супутників, а також є четвертою за розміром галактикою у Місцевій групі. Цю галактику видно у небі південної півкулі як великий яскравий об’єкт, крім цього, вона є найяскравішою галактикою неба. Велика Магелланова хмара містить кілька мільярдів зірок, чимало зірок знаходяться на стадії формування, насамперед, у туманності Тарантул, величезному скупченні газу та пилу діаметром понад 2000 світлових років. У 1987 році у Великій Магеллановій Хмарі вибухнула наднова, спостереження за розширенням залишку наднової дозволило збільшити точність вимірювання відстані до цієї галактики.

Мала Магелланова Хмара   

 

Незважаючи на свою назву, ця галактика є досить великою для карликової галактики. Вона містить принаймні декілька сотень мільйонів зірок і добре помітна неозброєним оком у південній півкулі. Як і у Великій Магеллановій Хмарі, у Малій досі відбуваються процеси формування зірок.

Карлик Волопаса 

 

Ця галактика була відкрита у 2006 році. Це одна з найслабкіших коли-небудь відкритих галактик. Вона занадто тьмяна, щоб проявитись на звичайній фотографії і може бути виявлена тільки шляхом ретельного підрахунку слабких зірок у цій частині неба.

Карлик Малої Ведмедиці

 

Відкрита у 1954 році дуже невиразна галактика. Хоч це і сусідня галактика, вона занадто тьмяна, побачити її можна тільки за допомогою потужного телескопа. Усі зірки цього карлика мають вік щонайменше 10 мільярдів років. Галактика занадто дрібна, щоб утримати достатньо газу і пилу для утворення нових зірок.

Карлик Скульптора

 

Галактика відкрита американським астрономом Харлоу Шеплі у 1937 році. Ймовірно, вона у двічі більша за карлик Малої Ведмедиці, але усі її зорі,здається, такі само старі.

Карлик Дракона

 

Відкритий у 1954 році, як і карликова галактика Малої Ведмедиці. Ці галактики майже ідентичні за розміром і складаються тільки з дуже старих зірок.

Карлик Секстанта

 

Ця галактика була відкрита у 1989 році. Вона має дуже низьку світимість, але здається досить великою, порівняно з галактиками Малої Ведмедиці і Дракона.

Велика Ведмедиця I

 

Ця галактика була відкрита у 2005 році. Це ще одна виключно тьмяна галактика, як і карлик Волопаса.

Карлик Килю

 

Відкритий у 1977 році, це ще одна мініатюрна карликова галактика.Вік значної частини її зірок трохи менший, ніж 7 мільярдів років, на відміну від зірок більшості інших карликових галактик.

Карлик Печі

 

Відкритий в той же час, що і карлик Скульптора, у 1937 році. Ця галактика у декілька разів більша, ніж найменші карликові галактики і містить декілька мільйонів зірок. Вік її зірок коливається від 3 до 10 мільярдів років. Карлик печі має також 6 кульових скупчень, що обертаються навколо нього.