Всесвіт в межах 5 000 світлових років

Всесвіт в межах 5 000 світлових років

Кількість зірок в межах 5 000 світлових років = 600 мільйонів.

ПРО МАПУ

 

Це мапа нашої частини галактики Чумацький Шлях. Сонце розташоване у рукаві Оріона,який є це досить невеликим у порівнянні з рукавом Стрільця,що знаходиться ближче до галактичного центру. Схема показує кілька зірок, видимих неозброєним оком, які розташовані глибоко всередині рукава Оріона. Найбільш помітна група зірок  це    основні  зірки в сузір'ї Оріона, від якого спіральний рукав і отримав свою назву. Усі ці зорі є гігантами і надгігантами,що у тисячі разів яскравіші за Сонце. Найбільшу світність на мапі має ρ Кассіопеї,відстань до цієї ледь помітної зірки близько 4000 світлових років, але насправді цей величезний надгігант у 100 000 разів яскравіше, ніж наше Сонце.

ДОДАТКОВІ МАПИ

Це схема розташування найбільш яскравих зірок  разом з більшістю великих зоряних скупчень і туманностей в межах 2000 світлових років.

Тут зображені великі зоряні скупчення і туманності, що лежать в межах 10 000 світлових років.

ДАНІ ТА КАТАЛОГИ

У нашій галактиці існує чимало яскравих туманностей. Зазвичай вони є регіонами зоре- утворення Ось перелік найбільш відомих туманностей.

Ці туманності є залишками вмираючих зірок. Їх називають планетарними через округлу форму. Ось перелік найбільш яскравих планетарних туманностей.

Не всі туманності яскраво світяться. Більшість туманностей це темні концентрації пилу, видимі тільки якщо вони блокують світло зірок, які лежать за ними. Це перелік деяких з більш помітних темних туманностей.

Багато зірок утворюють тісні групи,відомі як розсіяні зоряні скупчення. Тисячі таких скупчень існують у нашій Галактиці,кожне містить від сотень до декількох тисяч зірок. Одне з найвідоміших серед них Стожари. Ось перелік яскравих розсіяних зоряних скупчень.

Деякі яскраві туманності

Розташовані у рукаві Персея, туманності Серце і Душа розташовані в зоні активного зореутворення, яка містить багато молодих скупчень зірок.

Це яскрава емісійна туманність,яка має форму американського штату Каліфорнія(але у трильйон разів більше). Ця туманність світиться завдяки інтенсивному випромінюванню зірки Хi  Персея.

Туманність Оріона є однією з найяскравіших на небі,її можна побачити неозброєним оком.              Вважається,що туманність  відкрив французький письменник і вчений Никола-Клод Фабри де Пейреск у 1610 році (раніше вона була класифікована як зірка Tета Оріона). Існує багато інших слабких туманностей  і зірок,що утворюються у цьому регіоні. Туманність Оріона є,можливо,об’єктом найбільш активного вивчення серед усіх інших туманностей.

Туманність Розетка є округлою туманністю навколо молодого зоряного скупчення. Інтенсивне випромінювання від молодих зірок розчистило отвір в центрі туманності.

Це ще одна туманність,яка оточує молоде зоряне скупчення,включаючи змінну зорю п’ятої величини S Єдинорога. Поруч знаходиться темна конусоподібна смуга пилу,яка і дала назву цій туманності.

Це яскрава туманність  південної півкулі неба, видима неозброєним оком. Туманність Ета Кіля це масивна область зореутворення в  рукаві Стрільця, вона оточує екстремально масивну зірку Ета Кіля.

Хоча вона має шість різних номерів у каталозі NGC,насправді це  все єдина туманність у рукаві Стрільця і ще один регіон зореутворення.

Ці дві яскраві туманності знаходяться у рукаві Стрільця. Туманність Лагуна – одна з найяскравіших туманностей нашого неба,її можна побачити неозброєним оком. Потрійна туманність знаходиться близько до туманності Лагуна,вона трохи менше і тьмяніше.

Туманності Орел і Омега – дві яскраві туманності у рукаві Стрільця,де тривають процеси народження зірок. Космічний телескоп «Габбл» сфотографував туманність Орла в 1995 році і створив один з найвідоміших астрономічних знімків сьогодення

Ця слабка,але простора туманність може бути знайдена посередині сузір’я Лебедя. На цю ділянку неба проектується рукав Оріона уздовж свого напрямку,тож ми можемо тут спостерігати багато туманностей.

Ці дві туманності - частина складного комплексу туманностей у сузір’ї  Лебедя,що розташовані у рукаві Оріона на відстані близько 2000 світлових років.

Туманності