Всесвіт в межах 250 світлових років

Сусіди Сонця

Всесвіт в межах 250 світлових років
Сусіди Сонця

 

Кількість зірок в межах 250 світлових років = 260 000

ПРО МАПУ

На цій мапі зображена ділянка простору,на якій розташовані 1500 найяскравіших зірок в межах 250 світлових років від Сонця. Всі ці зірки набагато яскравіші, ніж Сонце, більшість з них можна побачити неозброєним оком. Загалом,близько третини зірок, видимих неозброєним оком, лежать в межах 250 світлових років, хоча це тільки мала частина нашої Галактики.

ДОДАТКОВІ МАПИ

Існує 133 зірки, видимих неозброєним оком,що розташовані в межах 50 світлових років від нас,всі вони зображені на цій мапі.

ДАНІ ТА КАТАЛОГИ

Ось стисла діаграма, яка показує більшість існуючих класів зірок, поряд наведені основні дані про розмір, масу, температуру різних класів зірок.

Усі основні класи зірок мають своє місце на діаграмі Герцшпрунга — Рассела, графічно відображеній залежності між світністю та спектральним класом зорі.

Тут наведений перелік 300 найяскравіших зір з даними про відстань до них,що взяті з каталогу Hipparcos.

Зоряне скупчення Гіади

Гіади  -  найближче до нас велике зоряне скупчення і тільки воно є достатньо близьким,щоб бути відображеним у трьох вимірах. Скупчення Гіади – яскравий об’єкт у сузір’ї Тельця. Найяскравіші зірки скупчення разом з Альдебараном (найяскравішою зіркою Тельця) утворюють фігуру, схожу на літеру «V». Сам Альдебаран знаходиться вдвічі ближче і до скупчення не належить, а лише проектується на нього.

 

Відстань до Гіад становить 151 світловий рік. Приблизний вік 660 мільйонів років,від часу утворення Гіади вже три рази облетіли навколо ядра Галактики. Як і в більшості зоряних скупчень,зірки Гіад повільно віддаляються одна від іншої.

Гіади – яскраве зоряне скупчення у сузір’ї Тельця.

Обертання Гіад