Всесвіт в межах 14 мільярдів світлових років

Всесвіт, що спостерігається

Кількість надскупчень у всесвіті,що спостерігається = 10 мільйонів

*Кількість галактичних груп у всесвіті,що спостерігається = 25 мільярдів

*Кількість великих галактик у всесвіті,що спостерігається = 350 мільярдів

*Кількість карликових галактик у всесвіті,що спостерігається = 7 трильйонів

*Кількість зірок у всесвіті,що спостерігається = 30 мільярдів трильйонів  (3x10²²)

ПРО МАПУ

Ця мапа є спробою зобразити весь всесвіт,що спостерігається. Галактики у Всесвіті як правило скупчуються у великі “ листи ” або надскупчення галактик,оточені великими порожнечами,що надає Всесвіту стільникового зовнішнього вигляду. Оскільки світло у Всесвіті рухається з фіксованою швидкістю, ми бачимо об'єкти на краю видимого всесвіту такими,якими вони були близько 14 мільярдів років тому.

ДОДАТКОВІ МАПИ

Схема  частини Всесвіту в радіусі 2 мільярдів світлових років від Сонця. Тут зображена велика кількість надскупчень,які знаходяться у межах цієї відстані.

Якщо ми подивимось достатньо далеко крізь навколишній всесвіт,ми можемо зареєструвати слабке електромагнітне випромінювання навколо нас,яке залишилось після Великого вибуху. Мапа реліктового випромінювання подана у цьому розділі.

ДАНІ ТА КАТАЛОГИ

Ця сторінка надає стисле пояснення того,що таке Великий вибух,чому Всесвіт розширюється і чому розширний Всесвіт немає ні центру,ні межі.

 

Чим же,власне,є відстань до околиць всесвіту,який ми можемо спостерігати? Як визначати відстань у Всесвіті,що розширюється. Тут ми спробуємо дати відповідь на це складне запитання.

Розмір Всесвіту

Всесвіт,який ми спостерігаємо ,як видається,має радіус 14 мільярдів світлових років,тому що вік Всесвіту становить близько 14 мільярдів років. Світлу від найбільш віддалених об’єктів ще не вистачило часу,щоб дістатися до нас. З цієї причини кожному спостерігачеві у Всесвіті буде здаватися,що він знаходиться у центрі свого власного видимого космосу. Визначення  точного  масштабу  Всесвіту  ускладнюється  тим  фактом,що  Всесвіт розширюється. Галактики,які ми бачимо на межі  можливостей наших телескопів,випромінювали своє світло у той час,коли вони були значно ближчі до нас,зараз же вони розташовуються значно далі.

 

 

Справжній розмір Всесвіту,ймовірно, значно перевищує розмір того всесвіту,який ми спостерігаємо. Геометрія Всесвіту припускає, що він може мати нескінченний розмір і  буде розширюватися вічно. І навіть якщо Всесвіт не є нескінченним,видима для нас його частина повинна бути лише крихітною частинкою у значно більшій всеосяжності.

The Hubble Deep Field

У грудні 1995 року космічний телескоп «Габбл» був спрямований на маленьку ділянку неба у сузір’ї Великої Ведмедиці протягом десяти днів. Це дозволило отримати одну з найвідоміших астрономічних світлин сучасності -  Hubble Deep Field (HDF, Глибоке поле Габбла). Частину цієї світлини зображено тут. Майже кожен об’єкт на ній – це галактика,яка розташована переважно на відстані від 5 до 10 мільярдів світлових років від нас.  Ми  можемо побачити галактики різні  за  формою та кольором  –  від молодих і блакитних  до старих  і  червоних, з великою часткою пилу.  За допомогою космічного телескопа «Габбл» також були отримані ще дві подібні світлини  Hubble Deep Field South у 1998 році і  Hubble Ultra Deep Field у 2004 році.

Шар Всесвіту

Якщо зібрати відстані до тисяч галактик у вузькій смузі неба,можна скласти зображення тонкого шару Всесвіту. Наприклад таке,яке було створене за допомогою «Огляду червоного зсуву галактик» (2dF Galaxy Redshift Survey),проведеного у Англо Австралійській обсерваторіі (ААО). Ця праця зазирнула вглиб Всесвіту на 3.5 мільярди світлових років. Хоча для галактик,що знаходяться на відстані понад 3 мільярди світлових років даних було зібрано не надто багато. На цій діаграмі нанесено близько 52 000 галактик,вона пояснює, як насправді скупчуються галактики навіть у великомасштабній структурі Всесвіту.