Відстань до найближчої зірки

Відстані між зірками величезні. Відстань від Сонця до Проксими Центавра 4,22 світлових роки, що дорівнює сорока трильйонам кілометрів. Подорож пішки на таку дистанцію зайняла б близько одного мільярда років. Навіть нашим найшвидшим космічним зондам потрібно 60 000 років на подолання цієї відстані. В даний час  є чотири космічні зонди, що залишають Сонячну систему - Піонер 10 і 11, і Вояджер 1 і 2, але ми, ймовірно, втратимо контакт з усіма  протягом двадцяти років. Ця діаграма показує,наскільки великою є означена відстань.

Всесвіт в межах 12.5 світлових років

Чи є які-небудь об’єкти між зовнішніми планетами Сонячної системи і найближчою зіркою? Звичайно, на відстані 30 – 50 астрономічних одиниць від Сонця існує область,у якій  розташована велика кількість транснептунових об'єктів, найвідомішим (але не найбільшим) серед яких є Плутон. Вона має назву Пояс Койпера і може містити десятки тисяч об’єктів із діаметром понад 100 км . Це, ймовірно, матеріал, що залишився після утворення Сонячної системи.

 

На значно більшій відстані,близько одного світлового року,нас оточує область Сонячної системи,яка має назву хмара Оорта. Об'єкти в хмарі Оорта,яких може бути сотні мільярдів, значною мірою складаються з водяних, аміачних і метанових льодів. Вважається,що ця область є джерелом походження довгоперіодичних комет. Іноді під дією припливних сил, викликаних  Чумацьким Шляхом, гравітаційними полями сусідніх зір або велетенських молекулярних хмар крижані астероїди виштовхуються всередину Сонячної системи і стають кометами. Зазвичай вони вилітають із  Сонячної системи після зближення з Сонцем,але деякі отримують короткоперіодичні орбіти і залишаються в її межах.

Відстань до найближчої зірки