Реліктове випромінювання

Якщо ми подивимось достатньо далеко крізь навколишній всесвіт,ми зможемо зареєструвати випромінювання,яке поширювалось простором від початку виникнення Всесвіту близько 14 мільярдів років тому. Хоча людське око не здатне побачити це випромінювання,воно може бути легко зареєстроване радіотелескопами. Ця мапа всього неба була створена на основі WMAP зонда  (космічний апарат для вимірювання анізотропії реліктового випромінювання по всьому небу,запущений 30 червня 2011 року, Спільний проект NASA і Прінстонського університету). Вона показує випромінювання Великого вибуху на той час,коли вік Всесвіту становив лише 380 000 років,а температура дорівнювала 3000 градусів.

 

 

Існування реліктового випромінювання – це одна з головних причин того,чому астрономи вважають,що Всесвіт утворився 14 мільярдів років тому внаслідок події,відомої як Великий вибух. Ми оточені цим слабким випромінювання і виглядає це ось так :

Температурні варіації на цій мапі пояснюють,чому галактики у Всесвіті гуртуються у надскупчення. Матерія під час Великого вибуху скупчувалась у масивні брили. Ці згустки на мапі відповідають найхолоднішим (найтемнішим ) ділянкам,і найбільш ймовірно,що галактики формувались у цих загущеннях.

 

 

Найгарячіші (найяскравіші) ділянки були регіонами з низькою щільністю,які в кінцевому підсумку,через мільярди років,стали великими порожнечами – войдами.