Мапа Рукава Оріона в межах 2000 світлових років

Це схема розташування найбільш яскравих зірок  в межах 2000 світлових років. Кожна крапка на цій мапі є реальною зіркою з каталогу Hipparcos спроектованою на галактичну площину. Всього нанесено 6481 зірок і кожна з них більш ,ніж у сто разів яскравіша за Сонце. Це досить приблизна схема. Хоча каталог Hipparcos містить найбільш точні дані про відстані до зірок,помилка вимірювання починає зростати на відстанях більших за 800 світлових років і деякі зорі можуть бути зображені за декілька сотень світлових років від місця їх справжнього розташування.

 

 

Структура рукава Оріона проявляється досить виразно,щільність розташування зірок значно зменшується у напрямку до верхньої та нижньої частини карти. Також відмічені найбільші в межах 2000 світлових років зоряні асоціації – угрупування гарячих білих зірок,наприклад,асоціація Скорпіона – Центавра містить  багато найяскравіших зірок сузір’їв Скорпіона,Вовка, Центавра і Південного Хреста. Основні зоряні скупчення і туманності були також нанесені на цю карту.

Технічна інформація

На цій мапі зображена кожна зірка з каталогу Hipparcos з абсолютною магнітудою яскравішою за -0.5 в межах 2000 світлових років. Більші мітки мають зорі яскравіші за -2.5m. Зорі з ідентифікаторами яскравіші за  -4m. Як уже згадувалось раніше,на відстанях понад 1000 світлових років похибка у вимірюванні відстані до зірок може сягати декількох сотень світлових років,це робить межі рукава Оріона дуже розмитими.

 

Усі зорі на мапі це або молоді білі зорі з великою світністю,або гіганти та надгіганти. Загальна кількість зірок в межах 2000 світлових років становить приблизно 80 мільйонів,більшість із них у тисячі разів слабші,ніж зорі,зображені на нашій схемі.

Чотири близьких до нас туманності. Туманність Стожари (М 45),згори зліва,це,ймовірно,найближча яскрава туманність, хоча NGC 6726/7/9 ,згори справа. знаходиться на такій же відстані в протилежному напрямку. NGC 1554/5, знизу ліворуч, це дуже маленька частина великої темної туманності, освітлена  молодою зіркою  типу  Т Тільця. NGC 1333, знизу праворуч, також невелика частина більшої темної туманності.